Proč pejsci potřebují oblečení?

 Mnoho psích majitelů kupuje oblečení pro své miláčky právě kvůli venčení. Někdo si myslí, že jde o běžný rozmar majitele, ale ve skutečnosti je pro mnoho psích plemen oblečení nutností. Oblečení pro pejsky není jen kvůli stylovému vzhledu, ale plní i praktickou funkci. Chrání pejsky před větrem, deštěm, sněhem, dusnem nebo chladem. Každý pejsek má v sobě funkci termoregulace. Ta plemena, která postrádají hustou podsadu a hustou srst jsou v chladném počasí nejvíce náchylná k promrznutí.

Psí plemena, která potřebují oblečení pro teplo a ochranu:

• zástupci krátkosrstých plemen;

• psí plemena po stříhání;

• malí pejsci s krátkýma nohama;

• starší pejsci;

• březí a kojící feny;

• štěňata a zástupci malých dekorativních plemen.

Aby se váš čtyřnohý kamarád během chladných podzimních a zimních dnů nenachladil, musíte mu vybrat teplé a pohodlné oblečení z kvalitního a voděodolného materiálu.

Oblečení pro malá psí plemena

Malá psí plemena potřebují zvláštní péči. Na procházky v chladném počasí je vhodné volit kvalitní a teplé oblečení, které dokáže zahřát celé tělo a ochránit pejska před podchlazením. Náš obchod nabízí různé styly a designy oblečení, od vest až po kombinézy vyrobených z voděodolného materiálu a vyplněné sinteponem.


Oblečení pro velká psí plemena

Většina má hustou srst s dobrou podsadou, která zajišťuje správné zahřívání těla v chladném počasí. Pro tyto mazlíčky není oblečení vyžadováno. Mnoho majitelů však stále považuje za nutné oblékat své mazlíčky, aby tak ochránili srst při venčení v deštivém počasí. Pro takové účely můžete použít lehkou či nepromokavou pláštěnku nebo deku, která z 1/3 zakryje tělo pejska. Na dlouhé procházky v zimě doporučujeme pořídit lehce zateplenou vestu.

Velkým psím plemenům se také doporučuje nosit oblečení po operaci a při případných poraněních na těle, aby se tak chránili před infekcemi.


Oblečení pro štěňata

Od 3-4 měsíců může být pejsek cvičen tak, aby si zvyknul na nošení oblečení. Pro malá štěňata je vybíráno pohodlné vycházkové oblečení. Nemělo by mazlíčka tlačit, píchat nebo omezovat v pohybu.


Mnoho štěňat projevuje odpor, když se je snažíte do něčeho obléct. Mohou se to pokusit roztrhat či sundat. Aby si váš pejsek zvykl na oblečení, odborníci doporučují začít u nošení jednoduchého trička a ponožek. Takové oblečení lze nosit doma, aby si na něj pejsek rychleji zvyknul a při oblékání a přípravě na venčení neodporoval.

Zanechat komentář